Kombi Tamiri

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri: Fan, Genleşme Tankı, Kart, Pompa, Üç Yolu Vana ve Motoru


Kombiler iş yerlerinde ve evlerde son derece önemli cihazlar olarak öne çıkıyor. Soğuk kış günlerinde ısınmada ve yıl boyunca da sıcak su ihtiyaç karşılamada önemli bir yere sahip olan bu kombiler son derece yüksek standartlarda çalışma performansına sahiptir. Kombi arıza kodları ise bu cihazların çalışmasını olumsuz yönde etkilemektedir. Çeşitli nedenlere dayalı olarak arızalanan kombiler son derece risk içerebilmektedir. Kombi Tamiri durumunda mutlaka profesyonel bir servis desteği almanız gerekiyor.


Kombi Servisi olarak öncelikli olarak kombi için öncelikle arıza tespiti yapılmalıdır. Arıza tespiti sırasında olası bir yedek parça değişimi olursa bu durum hakkında sizlere bilgi verilmektedir. Kombi tamiri konusunda her zaman profesyonel olarak hizmet veren firmamız yüksek kalitede bir hizmet sunuyor.

kombi tamiri


Kombilerde görülebilecek birçok arıza türü bulunuyor. Her arıza türünün kendine göre bir çözüm yolu vardır. Hangi sorunun nasıl çözülmesi gerektiğini bilebilmek için mutlaka bir uzmana başvurmak gerekir. Kombiler manüel ve dijital sistemlerde tasarlanırlar. Özellikle dijital sistemi olan kombiler arızaları beliril kodlarla ekranda göstererek kişilerin gerekli önlemleri alması için uyarı verir.


Kombiler çok çeşitli sebeplerden dolayı arıza geçip kombi tamiri ihtiyaç duymaktadır. Bunların başında zamanında yapılmayan kombi bakımı ve petek temizleme, fabrikasyon, elektrik dalgalanmaları ve malzemenin ömrünün dolmasıdır. Kombiler en fazla karşılışaşılan arızalar ise sırasıyla


• Kombi Kart Arızası
• Kombi Devirdaim ( Sirkülasyon Pompası ( Motor))
• Kombi Fan Motoru Arızası
• Kombi Genleşme Tankı Arızaları
• Kombi 3 Yollu Motor ve Vana Arızası


Kombi Arızaları Nelerdir?


Kombi arıza çeşitleri oldukça fazladır bunu başlıca nedenlerinden bir taneside zamanında yapılmayan Kombi Bakımlarıdır. Bu arızaların giderilmesinde uzmanlardan yardım almak gerekiyor. Çünkü kombiler iç donanımı son derece karmaşık cihazlardır. Hem tamir edilmesi zordur hem de yanlış bir müdahalede daha büyük arızalar verebilmektedir. Kombi tamiri konusunda karşınıza çıkabilecek arızalar şu şekildedir:


• Kombinin Çalışması Ancak Isı Vermemesi


En çok karşılaşılan sorunlar içerisindedir. Bu sorunda öne çıkan birçok neden olabilmektedir. Termostat derecesi düşükte kalabileceği gibi çok daha farklı bir sorun da olabilir. Bunun yanında petekler, boru hatları ve filtrelerin temizlenmesi gerekir.


• Kombinin Patlamalı Şekilde Yanması


Klasik kombi arızaları içerisinde kombinin patlamalı yanması da bulunuyor. Bu sorunun giderilmesi son derece önemlidir. Çünkü sorun giderilmediğinde kombide birtakım gaz birikmeleri görülür bu da şiddetli bir yanma ortaya çıkarır. Bu arızanın giderilmesinde yine uzman desteği almanız gerekiyor.


• Sıcak Suyun Açılması Durumunda Peteklerin Fazla Isınması


Kombinizde sıcak suyu fazla kullanıyorsanız ve bu sırada petekler çok fazla ısınıyor ise mutlaka sıcak su açıldığında kalorifer kısmında kapatma tam olarak gerçekleşmiyordur. Bir kombi kendi normal şartlarında musluğa gitmesi gereken su peteklere giden sudan ayrılmaktadır. Ancak bu sorun varsa sıcak su akışında bir dengesizlik var demektir.


• Peteklerin Üstünün Sıcak ve Alt Kısımlarının Soğuk Olması


Kombi arızaları içerisinde peteklerin üstünün alt kısımlarının soğuk olması da bulunuyor. Bu problemde peteklerde ya da filtrelerde bir tıkanma olabilir. Aynı zamanda sıcak su kısmı da kalorifer tesisatında da bir problem olabilir. Böyle zamanlarda amatör bir tamir girişiminden ziyade Petek Temizleme servisi hizmeti almak gerekiyor.


• Kombinin Su Kaçırması


Kombinin su kaçırması en bilindik sorunlar arasında yer alıyor.Kombi Tamiri normalden daha fazla su sisteme pompa yapıldığında bu sorun ile karşılaşılabilir. Normal şartlar içerisinde 1.5 bar seviyesinde olması gerekirken su basıncının yüksek olması durumunda yaşanabilen bir durumdur. Aynı zamanda kombilerin sistemlerinde de bir arıza olabilir.


• Kombinin Gürültülü Çalışması


Kombilerin arızaları içerisinde sıklıkla görülen en büyük problemlerden birisi de yüksek gürültü ile çalışmasıdır. Kombilerin gürültülü çalışmasında birçok problem olabilir. En önemli sorun da fandan kaynaklıdır. Bunun yanında devir daim motoru da arızalı olabilmektedir. Cihazların suyunda hava var ise yine sesli bir şekilde çalışabilir. Bu durumda da yine profesyonel bir yetkili servisten hizmet almak gerekir.

göktürk kombi servisi
göktürk kombi servisi


Kombi Tamiri Fiyatları


Kombiler yılın her döneminde kullanılan cihazlardır. Kış aylarında soğuk havalardan korunmanıza yardımcı olan bu cihazlar yaz ve bahar aylarında da sıcak su kullanımında işlevseldir. Ancak ortaya çıkardığı problemler nedeniyle tamir gereksinimi duymaktadır. Kombi tamir fiyatları bu süreçte en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.


Kombilerinizin güvenle kullanılabilmesi için mutlaka yaşanılan sorunların hızlı bir şekilde giderilmesi gereklidir. Kombi arıza tespiti yapıldığında fiyat konusunda da sizlere bilgi verilmektedir. Her türlü arızanın giderilmesinde sizlere yardımcı olan firmamız bu işlemleri ulaşılabilir fiyatlardan yapmaktadır. Standartlarımız yüksek olup kombi tamir fiyatları konusunda sizlere ulaşılabilir teklifler sunuyoruz. Kombi Tamiri konusunda özellikle kombi yedek parça değişiminde orijinal parçalar kullanarak cihazlarınızın güvenle uzun yıllar kullanılmasına katkıda bulunuyoruz.

kombi bakımı
kombi bakımı

Yorumlar: 29

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara