Kombide Sıcak Su Ayarı

Kombide Sıcak Su Ayarı

Kombide Sıcak Su Ayarı


Kombilerin en fazla kullanım nedenlerinden birisi sıcak sudur. Hem evde hem de işyerlerinde her mevsim sıcak suyu hazır halde kullanıcılarına sunan kombiler, suyu istenilen dereceye kadar ısıtabilen cihazlardır. Bu doğrultuda kullanıcılar kombi su derecesini küçükte tutarak ihtiyaç halinde suyu ılık olarak da kullanabilirler.


Bununla birlikte çok sıcak derecelerde su kullanımı sağlamak da mümkün olur. Kullanıcılar kullanacakları suyun ayarını kendisi yapabilir. İdeal bir su derecesi olmamakla birlikte, suyun kaç derecede kullanılacağı tamamen kullanıcıların isteklerine bağlıdır. Kombide sıcak su ayarı hakkında daha detaylı bilgi almak ve mevcut olan sıcak su problemlerinizi gidermek için kombi servisi firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve detay için Kombi Tamiri yazımızı okuyabilirsiniz.

kombi tamiri
kombi tamiri


Kombide Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?


Kombilerde sıcak su ile ilgili yaşanan sorunların temelinde kombi bakım ve servis hizmetlerinin zamanında alınmaması yatar. Bununla birlikte kombilerde parça değişimi sırasında orijinal parça kullanılmaması da belirli bir süre sonra suyun ısınmaması sorunları yaratabilir. Eğer kombinizden gelen sıcak su sizin istediğiniz derecede değilse bu durumda kombide sıcak su ayarı nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak yapmanız gereken şey kombinizin gösterge ekranını kontrol etmektir.


Bu ekrandan sıcak su ayarını kaç derecede bıraktığınızı görebilirsiniz. Eğer kombiniz kalorifer modu kapalı ve sadece sıcak modunda çalışıyorsa, bu durumda direkt olarak sıcak suyunuzun ayar derecesini ekranda görebilirsiniz. Göstergeleriniz eğer hem kalorifer hem de sıcak suya ayarlı ise ve sadece kaloriferleriniz çalışıyorsa, bu durum direkt olarak kombinizin su ısıtma parçalarında arıza olduğunu gösterir.


Bu durumda herhangi bir müdahalede bulunmadan direkt olarak kombi servisi firmamız ile iletişime geçerek mevcut sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Kombide sıcak su ayarı nasıl yapılır ve ideal sıcaklık kaç derecedir gibi sorular hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Arıza
Kombi Arıza


Kombi Sıcak Su Vermiyorsa Ne Yapmak Gerekir?


Kombinizde eğer suyu ısıtmama problemi yaşıyorsanız bu durumda kombinizde yapılması gerekenler şu şekildedir;


• Banyoda bulunan bataryanın kontrol edilmesi ve bataryada bulunan filtrenin temizlenmesi gerekir.
• Mutfak musluk bataryası kontrol edilmeli ve mevcut kireçlenmeler temizlenmelidir.
• Kombide bulunan su filtresinin temizliğinin yapılması gerekir.
• 3 yollu vana kontrol edilmeli ve mevcut arıza giderilmelidir.


Kombilerinizde yaşayacağınız her türlü su ve kalorifer ısıtma problemlerinde siz de firmamız ile iletişime geçebilir ve kombiniz için en doğru bakım ve tamir hizmetini alabilirsiniz.

Kombide Sıcak Su Ayarı
Kombide Sıcak Su Ayarı

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara