Kombide Sıcak Su Dalgalanması

Kombide Sıcak Su Dalgalanması

Kombide Sıcak Su Dalgalanması


Kombide sıcak su dalgalanması suyun aktığı esnada bir sıcak bir soğuk akması olarak tanımlanır. Kullanım esnasında çeşmenizden akan sıcak su aniden soğuyorsa bu durumda sıcak su dalgalanıyor demektir. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Kombinizde sıcak su dalgalanması veya sıcak su gelmiyor arızası ile karşılaştığınızda firmamız ile iletişime geçerek her konuda ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.


Firmamız kombinizde meydana gelen her türlü soruna kısa süre içerisinde çözüm getirir. Yaşayacağınız aksaklıklarda kendiniz müdahale etmeden önce servisimiz ile iletişime geçerseniz, yamanız gerekenler hakkında bilgi alarak daha doğru hamlelerde bulunabilirsiniz. Firmamız her türlü konuda ihtiyacınız olan destek ve hizmeti sizlere sunar. Daha detaylı bilgi için Kombi Arıza yazımızı okuyabilirsiniz.

kombi tamiri
kombi tamiri


Kombilerde Sıcak Su Dalgalanması Neden Olur?


Kombide sıcak su dalgalanması sorunu genelde mutfak ve banyolarda sıkça karşılaşılan bir sorundur. Bu durumun temelinde genelde sıcak suyu yanlış kullanmak yatar. Buna bağlı olarak özellikle banyolarınızda gün aşırı olarak sıcak su dalgalanması problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.


Kombide sıcak su dalgalanması sıcak su ile soğuk suyu aynı anda kullanmaya çalıştığınızda yaşayacağınız bir sorundur. Banyolarınızda eğer sıcak suyu soğuk su ile ılıştırarak kullanıyorsanız, kombiniz bu duruma itiraz eder ve sıcak suyu dalgalı olarak alırsınız. Bu nedenle kombilerinizde sıcak su ile soğuk suyu aynı anda kullanmamanız gerekir.

Kombide Sıcak Su Dalgalanması
Kombide Sıcak Su Dalgalanması


Kombide Su Arızalarına En Hızlı Çözüm


Kombinizden sıcak su kullanacağınız durumlarda sıcak suyu ihtiyacınız olacak sıcaklık derecesine ayarlamalısınız. Eğer doğru dereceye ayarlarsanız bu durumda suyu ılıştırmanıza gerek kalmaz ve direkt olarak uygun derece sıcak suyu alabilirsiniz. Ilık su ihtiyacınız olduğu durumlarda yine yapmanız gereken şey soğuk su karıştırmak değil, kombinizin su sıcaklığı derecesini düşürmektir.


Hem sıcak hem de soğuk suyu aynı anda kullanmaya çalıştığınız durumda siz musluğunuzu soğuğa doğru çevirdikçe kombiniz sıcak suyu kapatmaya çalıştığınızı algılar ve sıcak suyu keser. Kombi ateşlemeyi keser ve çeşmenizden soğuk su akar. Musluğu sıcak tarafa getirmeniz ile de kombi tekrar ateşleme yaparak suyunuzu ısıtır.


Ancak bu durumu çok sık tekrarlamanız kombi tarafından bir süre sonra yanlış algılanır ve kombiniz arıza moduna geçer. Kombinizde sıcak su kullanımını doğru yaparak, birçok ciddi arıza sorunundan kurtulabilirsiniz. Sıcak su ayarı ve kombide sıcak su dalgalanması gibi sorunlar yaşadığınız durumlarda firmamız ile iletişime geçerek profesyonel hizmetler alabilirsiniz.

Kombi Arıza
Kombi Arıza

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara