Kombi Temizleme

Kombi Temizleme

Kombi Temizleme Önemi, Nedeni ve Nasıl Yapılır?


Kombi temizleme işlemi kapsamlı yapılması gereken bir işlemdir. Kişilerin kombi temizleme işlemi sırasında mutlaka profesyonel olarak hizmet alması gerekir. Belirli periyotlarda yapılan kombi temizleme işlemi sayesinde cihazlarınız daha yüksek bir performans ile çalışma olanağı bulur. Hem güvenliğinden emin olur hem de ısıtma kapasitesini daha da artırma şansı elde edersiniz.


Kombilerin temizleme işlemlerinde verimlilik son derece önemli bir noktadır. Hem ısı kaybını önlemek mümkün olur hem de kombinin olası arızaları daha hızlı bir şekilde tespit edilir. Kombinin bakım ve temizliğinin yapılması büyük önem taşıyan bir konudur. Her ne kadar kapalı bir kutu içerisinde olsa da bu cihazların yılda bir ya da iki defa temizlenmesi gerekir. Verimlilik artışında önem vermeniz gereken bir konudur. Bakımla alakalı daha detaylı bilgiyi Kombi Bakımı yazımızı okuyabilirsiniz.

kombi bakımı
kombi bakımı


Kombi Temizleme Neden Gereklidir?


Kombi temizliği verimlilik açısından büyük bir önem taşır. Bu cihazların ısı kaybını önlemek için mutlaka temizleme işlemi yapılması gerekir. Kombi temizleme makinesi kullanılarak temizlik işlemleri giderilmektedir. Tesisat içerisinde zamanla biriken birçok kir ve pislik cihazın performansını düşürmektedir. Bunun yanında iç kısımda bulunan kireç, çamurlaşma ve tortular çalışma verimliliğini düşürür.


Çamurlaşma ve tortu tesisatın en dibine çöker ve ciddi anlamda sorunlar meydana getirir. Kombi temizleme işlemi her markanın cihazı için gerekli olan bir işlemdir. Bu süreçte aynı zamanda petek temizleme hizmeti de almanız büyük bir önem taşımaktadır. Kalorifer tesisatının ve peteklerin temizlenmeme nedeniyle alt kısımları ısınmazlar. Aynı zamanda hiç ısınmama sorunu da meydana gelir. Böyle durumlarda gerçekleşen ısı kaybı cihazların daha fazla enerji harcamasına neden olur.


Aynı zamanda bu birikintiler nedeniyle eğer tesisat tıkanırsa kireç ve tortu yüzünden tüm evinizin peteklerini değiştirmek zorunda da kalabilirsiniz. Kireçleme ve tortu oluşmasını engellemek için de profesyonel kombi temizleme hizmeti almanız gerekir. Firmamız sizlere bu hizmetlerde son derece yüksek standartlarda hizmetler sunmaktadır.

göktürk kombi servisi
göktürk kombi servisi


Kombi Temizleme Nasıl Yapılır?


Kombi temizleme işlemine başlanmadan önce ilk olarak kombinin kapatılması gerekiyor. Bu hem işlem yapan kişiler hem de kombi güvenliği için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kombi kapatıldıktan sonra da su giriş vanalarının kapatılması gerekmektedir. Kombi su giriş vanaları da kapatıldıktan sonra tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanalarını kapatmalısınız.


Firmamız tüm bu işlemler sırasında son derece profesyonel olarak hizmet vermektedir. Petek temizleme işlemlerinde her peteğin tek tek temizlenmesi gerektiğini mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Petek temizlemede en ideal yer banyodur. Petek yıkama işlemi biraz zahmetli bir işlem olabilir. Ancak bu durum enerji verimliliği açısından büyük bir önem taşımaktadır.


Kombi petek temizleme işlemlerinin süresi evinizde bulunan peteklerin sayısına ve kirlenme oranına bağlı olarak farklılık gösterir. İşlem sona erdiğinde kirli su tahliye edilir ve borudan temiz su gelmeye başlar. Bu durum da kombi ve peteklerin temizlendiğini gösterir.

kombi bakımı nasıl yapılır
kombi bakımı nasıl yapılır

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara