Kombi Arıza Kodları

Kombi Arıza Kodları

Kombi Arıza Kodları


Kombi arıza kodları birçok farklı problemin habercisi olan kodlardır. Hemen her türden kodun cihazda ayrı bir soruna işaret etmesi tamir çalışmalarında da önemli bir kolaylık olacaktır. Kombi tamamen çalışmayı durdurduğunda kişiler bu cihazların neden çalışmadığı hakkında birçok durumla karşı karşıya kalabilirler. Ancak dijital ekrana yansıyan kodu sorunun ana nedeni hakkında detaylı olarak bilgi verir. Bu da daha hızlı ve kolay bir tamir avantajı sunar.


Kombi hata kodları her markaya göre farklılık gösterir. Arçelik, Buderus, Bosch gibi ünlü markaların kombilerinde tüm arıza kodları benzerlik gösterse de farklı olabilir. Hatta bu markaların kendi içinde üretmiş olduğu modellerin de farklı arıza kodları vardır. Kombi arıza kodları birçok bakımdan yüksek bir avantaj sağlar. Her şeyden önemlisi cihazların daha kolay bir şekilde tamir edilmesine olanak tanır. Daha detaylı bilgiyi ve çözüm yolları için Kombi Arıza Yazımızı okuyabilirsiniz.

kombi arıza kodları
kombi arıza kodları


Kombi Arıza Kodları Nelerdir?


Kombi arıza kodu tek bir durumda sayılamayacak kadar çoktur. Bu kodlar markalara göre farklılık gösterse de bazı kodlar birbirine çok fazla benzeyebilir. En çok karşılaşılan kombi arıza kodları arasında şunlardan genel olarak bahsetmek mümkün olabilir:


• Kombi ana kart arızası
• Kombi ekran kartı arızası
• Kombinin çalışmaması
• Kombinin tozlanmadan kaynaklı hataları
• Kombi peteklerin ısınmaması
• Kombi sıcak su gidiş yolları arızası
• Kombi patlamalı yanması


Gibi birçok farklı arıza durumu vardır. Her arıza durumu için de kombinin dijital ekranında belli başlı sayılar ve harfler yanar. Bu kodlar F1, F2, F10 gibi rakamlarla ve sayılarla ifade edilir. Markaların da kendi içlerinde arıza kodları son derece farklı olabilir. Ancak yine de hem kullanıcı hem de tamiri yapan usta açısından son derece avantajlı bir özelliktir.

kombi-ariza-servisi
kombi-ariza-servisi


Kombi Arıza Kodları Ne İşe Yarar?


Kombi arıza kodu birçok farklı durumda işe yarayan kodlardır. Öncelikle bu kodlar sayesinde arızanın asıl nedenine odaklanma imkanı sunar. Bunun yanında kombi kullanıcısı kombi arızası ile karşılaştığında eğer teknik servis hizmeti almak istiyor ise bu hizmet için arıza kaydı bırakması gerekir. Arıza kaydı bırakırken de kombi arıza kodu söylenir.


Teknik ekipler de bu arıza koduna uygun olarak tüm malzeme ve ekipmanları getirir. Beklentilere yanıt veren bir tamir hizmeti ile hızlı bir şekilde tamir gerçekleştirilir. Kombi arıza kodları ile yanılma payı oldukça azdır. Böylece hem kolay hem de hızlı bir şekilde kombiniz tamir edilir.

doğalgaz arızaları
doğalgaz arızaları


Kombi Arıza Kodlarına Göre Fiyatlar


Kombi arıza kodlarına göre fiyatlar farklılık gösterebilir. Kombilerinizin sorunsuz bir şekilde çalışmasında arızaların asıl nedenlerinin bilinmesi gerekir. Parça değiştirilmesi gerekiyor ise orijinal kombi yedek parçası kullanılması gerekir. Bunun yanında her kombi arıza kodu fiyatı da farklılık arz eder. Kombi ana kart arızası ile fan arızası fiyatları aynı olmayacaktır. Firmamızdan en uygun kombi tamir hizmeti alabilirsiniz.

Kombi Arıza
Kombi Arıza

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara