Kombi Arıza

Kombi Arıza

Kombi Arızasının Nedenleri ve Çözüm Yolları


Kombiler insan yaşamının hüküm sürdüğü yerlerde kullanılabilen cihazlardır. Yeni nesil sistemler olarak her geçen gün daha donanımlı bir şekilde tasarlanan kombi cihazları kullanıcı beklentisine en iyi şekilde yanıt vermektedir. Evinizde ve iş yerlerinizde kullandığınız kombiler yüksek performans ile çalıştığında son derece işlevsel olabilirler. Kış aylarında bir mekânın her yerini ısıtan bu kombiler ısıyı petekler aracılığı ile dağıtıyor. Ancak ne kadar iyi bir marka olursa olsun kombi arızaları meydana gelebilir. Kombi arıza konusunda profesyonel bir firma olarak sizlere beklentilerinizin ötesinde bir hizmet veriyoruz.


Kombi arıza çeşitleri hakkında kişilerin detaylı olarak bilgi sahibi olması bu cihazları daha iyi koşullarda kullanabilmesi için önem taşımaktadır. Kalite standartları yüksek olan bir kombi için mutlaka en iyi Kombi Servisi hizmeti almanız gerekiyor. Kombi arızalarının giderilmesinde firmamız en iyi teknik ekipmanları kullanmakla kalmıyor aynı zamanda bu süreçte en deneyimli kişilerle çalışıyoruz. Kombilerinizde meydana gelen her türlü kombi arıza kodu konusunda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Arıza
Kombi Arıza


Kombi Arıza Türleri Nelerdir?


Kombi arıza hizmeti konusunda firmamız sizlere oldukça donanımlı bir şekilde hizmetler vermektedir. Kalite standartları yüksek bir hizmet veren firmamız bu süreçte beklentilerinizin karşılanmasına özen gösteriyor. Ulaşılabilir fiyatlarla verdiğimiz bu hizmetlerde en çok dikkat ettiğimiz nokta ise sorunların kalıcı olarak çözümlenmesidir. Yani bir Kombi Tamiri edildikten sonra kesinlikle aynı sorun kısa bir süre içerisinde yeniden ortaya çıkmayacaktır.

Kombilerinizde en çok karşılaşabileceğiniz problemler ise şunlardır:


• Kombinin çalışırken ısı vermemesi
• Kombinin patlamalı bir şekilde yanması
• Sıcak su açıkken peteklerin daha fazla ısınması
• Peteklerin üstünün sıcak olurken alt kısımlarının soğuk olması
• Kombinin su kaçırması ya da akıtması
• Kombinin ses yapması
• Kombiden sıcak su gelmemesi


Gibi sorunlar en çok karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Kombi arıza türleri nelerdir sorusuna yanıt verirken aynı zamanda bu sorunların profesyoneller tarafından çözümlenmesi gerektiği de belirtilmelidir. Kombilerinizin ısı düzeyinin yüksek olması ve kolay kolay arızalanmaması için her sene düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekiyor.

kombi tamiri


Doğalgaz Arızalarının Nedenleri?


Kombilerin arızalanmasında birçok farklı faktör etkili olmaktadır. Bu cihazların arızalanması kişilerin yaşamlarının ciddi anlamda duraksamasına neden olabiliyor. Böyle durumlarda özellikle kış aylarında mekânların mevsime uygun bir şekilde ısıtılmaması ciddi bir sorun oluyor. Kombi arızaları konusunda bilgi sahibi olduğunuzda bu cihazları daha profesyonel bir seviyede kullanma imkânı elde edebilirsiniz.


Kombilerin arızalarının ortaya çıkmasının en önemli nedeni bu cihazların yerinde ve zamanında bakımlarının yapılmamış olmasıdır. Periyodik bakımların aksatılmaması kombi kullanıcılarının çok dikkat etmesi gereken bir husustur. Bu cihazların uygun bir şekilde kullanılabilmesi için hem peteklerin hem de Kombi Bakımının her sene temizletilmesi gerekiyor.


Dolan ve temizlenmeyen petekler kış aylarında yeteri kadar ısıtma yapmayacaktır. Bu nedenle de düzenli bir şekilde ısıtma yapabilmesi için kombi temizliği oldukça önemlidir. Kalite standartları yüksek kombi arıza ve bakım hizmetlerimizden yararlanarak cihazlarınızın beklentilerinizin ötesinde bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

kombi bakımı
kombi bakımı


Kombi Arızaları Nasıl Giderilir?


Doğalgaz Arızalarının giderilebilmesi için öncelikle firmamıza bir arıza kaydı bırakmanız gerekiyor. Firmamıza bırakılan kombi arıza kayıtları gün içerisinde sahada olan teknik personellerimize iletiliyor. Personellerimiz aciliyet ve işin sırasına göre kombilerinizin arızalarının giderilmesi için gerekli notlarını alıyor. Arıza bakım zamanı geldiğinde sizleri arayarak uygun bir saat belirleniyor.


Belirlenen saatte de kombi servis çalışanlarımız kombinin bulunduğu yere gelerek arıza tespiti yapıyor. Kombi elektrik aksamlarından peteklere kadar detaylı bir kontrol yapılıyor. Kombi arıza kodu ile kısa sürede arızanın ne olduğu bilinse de tek seferde cihazınızın daha da yüksek performans ile çalışmasını sağlıyoruz.


Arıza tespiti neticesinde edilen bilgilere göre nasıl bir tamir yapılacağı sizlere anlatılıyor. Eğer parça değişimi yapılacak ise mutlaka parça değişiminde orijinal yedek parçalara önem veriyoruz. Ortaya çıkan maliyet konusunda sizleri bilgilendiriyoruz. Kabul ettiğiniz taktirde gerekli tamir işlemini yapıyoruz. İşlem sonrasında ekstra maliyetler ortaya çıkarmıyoruz.

göktürk kombi servisi
göktürk kombi servisi


Kombi Servisi Ücreti


Kombi Servis Ücretleri konusunda firmamız müşterilerine ulaşılabilir düzeyde teklifler sunuyor. Bu süreçte cihazlarınızın yüksek bir performans ile çalışabilmesi için mutlaka kaliteden ödün vermeden hizmet veriyoruz. Beklentilerinizin karşılanabilmesi yanında fiyat konusunda da her türlü desteği sağlıyoruz. Kombi servis ücretleri konusunda bizlerden hizmet alabilirsiniz.


Servis Çağırmadan Çözülebilecek Doğalgaz Arızaları Kombiler marka olarak çok fazla değişiklik gösterse de çalışma mantığı olarak aynıdır. Doğalgaz Arızaları Servisi olarak genel olarak kombinin durumuna göre izlemeniz gereken yolları sizler için sıraladık


Kombi Hiç Çalışmıyor İse


• Kombiniz prize bağlı olmayabilir. Kombinin elektrik bağlantılarını kontrol edin.
• Kombinizde bağlanmış olan sigorta kutusunun kapalı olup olmadığını kontrol edin
Kombinize Elektrik Geliyor Fakat Çalışmıyorsa
• Kombinize gelen gaz borusunun iki tane biri yanında diğeri de ise doğalgaz saatinin üzerinde bulunan gaz vanasın kapalı olmadığını kontrol ediniz.
• Kombide bulunan anakarta bulunan röleleri çalışma ve diğer etkenlerden dolayı yapışmış olabilir kombinize reset attın
• Kombiniz analog ya da dijital olan bar saatinin durumuna göz atın düşmüş ya da yükselmiş olabilir. Çoğu kombide bar saati ile alakalı problem olduğu zaman kombi arıza kodu vermektedir. Örneğin Baymak Kombi E10 Demirdöküm kombi f10 arıza kodu verir. Kombinize su yükleyin


Kombi Çalışıyor Ama Petekler Isıtmıyor İse


• Derece çok düşükte olabilir kontrol edin.
• Petek dönüş ve gidiş boru vanası kapalı olabilir.
• Petekleriniz çok fazla kirli olabilir. Daha detaylı bilgiyi Kombi Petek temizleme Yazımızı okuyabilirsiniz
• Petek vanaları kapalı olabilir kontrol edin.
• Kolektör petek gidiş ve dönüş vanaları kapalı olabilir
• Kombinizde Teknik bir durum söz konusu olabilir. Daha detaylı bilgiyi servisimizden alabilirsiniz.


Kombi Çalışıyor Fakat Mutfaktan veya Banyodan Sıcak Su Gelmiyor İse


Kombi Arıza Servisi olarak belirtmemiz gereken bir durum ise eğer mutfaktan sıcak su geliyor, banyodan veya başka bir yerden gelmiyorsa ya da tam tersi bu durum söz konusu ise bu kombinizden kaynaklanmamaktadır. Kombi sıcak su hattı tektir. Sıcak su kombiden çıktıktan sonra ayrılır. Bu durumda tesisatınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir.
Sıcak su hattı vanası kapalı olabilir.
Sıcak su ile peteklerinizin hattını ayıran üç yolu vana da problem vardır. Bu durumda servise başvurun


Kombi Çalışıyor Fakat Su Akıtıyor, Bar Saati Sürekli Düşüyor


• Bar saatinin durması gereken değerden yanı 1,5 ten çok fazla ise su akıtmasına neden olur. Olması gereken değere getirin.
• Tesisatta çatlak veya kaçak olabilir kontrol edin
• Petek musluklarında açma/ kapamadan dolayı bozulabilir. Buda kaçak olmasına neden olur.
• Kombize su basma için kullanılan vana yeterince sıkılmamasından kaynaklı olarakrak sürekli su doldurduğunda bar saati yükselir bu durumda kombi kendisi korumak için suyu tahliye eder. Vananın tam kapalı olduğundan emin olun
• Kombiniz de servis çağırmanızı gerektiren bir arıza olabilir. Daha detaylı bilgi için servisimiz başvurabilirsiniz.


Kombi Çalıyor Fakat Ateşleme Yapmıyor İse


Kombinizin yanında ve gaz sayacınızın üstünde bulunan gaz vanaların kapalı olabilir.
Kombinizin kartında bulunan roleler den dolayı kombinize reset atın.
Bunun haricinde ki bütün ateşleme sorunları teknik sorunlara girdiği için servisimizle daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
Kombi Ateşleme Yapınca Kombi Patlama Yapıyor
Kombi Baca Boruları çıkmış olabilir.
Kombiniz ateşleme yaparken yeterince oksijen içeri girmemesinden kaynaklı olabilir.
Gaz valfi de fazla gaz verebiliyor olabilir.


Doğalgaz Arızaları durumuna göre servis çağırmadan önce her kombi kullanıcısının yapabileceği durumları siz değerli müşterilerimiz için sıraladık.

Yorumlar: 10

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara