Kombide Sıcak Su Gelmiyor

Kombide Sıcak Su Gelmiyor

Kombide Sıcak Su Gelmiyor


Kombiler ısıtma sorununu çözen eşyalardır. Bu nedenle en fazla karşılaşılan sorunlar ısınma üzerine olur. Kombilerinizde eğer düzenli olarak bakım yaptırmazsanız, ısınma sorunları ile sıkça karşılaşabilirsiniz.


Şayet eğer kombiniz çalıştığı halde sıcak su vermiyorsa, bu durumda bunun birçok farklı nedeni olabilir. Kombilerinizde daha uzun ömürlü kullanım sağlamak ve arızalar karşısında daha fazla mağdur olmamak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Kombide sıcak su gelmiyor sorunu genelde kombilerde ön kontrollerin yapılmadığı durumlarda ortaya çıkar. Sıcak suyun gelmediği durumlarda önce kombinizde bir genel muayenenin yapılması ve sorunun nerden kaynaklı olduğunun bulunması gerekir. Eğer kombilerinizde ısınma problemi yaşıyorsanız firmamız ile iletişime geçerseniz her türlü hizmeti personellerimizden alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Kombi Arıza yazımızı okuyabilirsiniz.

Kombide Sıcak Su Gelmiyor
Kombide Sıcak Su Gelmiyor


Kombi Sıcak Su Arızaları Neden Meydana Gelir?


Kombide sıcak su gelmiyor sorunu şu nedenlerden dolayı meydana gelebilir;
• Kombinin çalışma gücünün normalden az olması,
• Kombinin kış mevsimlerinde suyu yeteri derecede ısıtamaması
• Üç yollu vanalarda herhangi bir arızanın meydana gelmesi
• Kombinin su basıncının normal değerlerin altına inmesi
• Kombi anahtarlarında meydana gelen arızalar


Kombiniz eğer yeterli seviyede suyu ısıtmıyorsa bu durum bir arıza olduğunun göstergesidir. Bazı basit arızalar kolay yöntemler ile çözülebilir. Ancak hangi arızaların basit olduğuna ilişkin ön bilgiye sahip olmanız gerekir. Eğer hangi arızada ne tür bir müdahale yapılması gerektiğini bilmiyorsanız bu durumda daha fazla arıza ile karşılaşmamak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız kombi su ısıtmama sorunlarında ihtiyacınız olacak her türlü bilgi ve desteği sizlere sunar.

kombi tamiri
kombi tamiri


Kombinizin Sıcak Su Ayarını Nasıl Yapabilirsiniz?


Kombinizin sıcak su ayarını yapmayı bilmiyorsanız, kombinizde eğer herhangi bir sorun olduğundan eminseniz şu adımları takip edebilirsiniz;


• Sıcak su ayarının bulunduğu düğme sağa doğru saat yönünde çevrilir.
• Musluktan sıcak su açılır ve sıcak suyun gelmesi beklenir. Bu aşamada sıcak su gelmemesi halinde kombinin açık olup olmadığına bakılmalıdır.
• Musluk açıkken eğer sıcak su bölümünden su tazyiksiz ve az miktarda geliyorsa bu durumda eşanjör gözden geçirilerek tıkanıklıklar giderilmelidir.


Eğer kombinizde bu adımları uyguladıktan sonra hala kombide sıcak su gelmiyor ise bu durumda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız kombilerinizde mevcut olan her türlü problemi en kısa sürede en uygun fiyatlar ile giderir.

Kombi Arıza
Kombi Arıza

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara