Kombi Ses Gelmesi

Kombi Ses Gelmesi

Kombi Ses Gelmesi


Kombiler çalışırken normal seviyede bir ses duyulur. Konuşma sesine denk olan bu ses, kombi kullanıcılarını rahatsız etmez. Fakat bu ses bazı kombilerde, normal seviyelerin üzerinde olabilir. Sesin yüksek olması ve sürekli olarak devam etmesi, kullanıcıların rahatsız olmasına neden olabilir. Kombi ses gelmesi sorunuyla karşı karşıya kalanlar, bunun için çözüm yollarını incelemelidirler.


Kombilerden çıkan sesler çok farklı olabilir. Bu sesin boyutu bazı kombilerde fazla da olabilir. Genellikle sorunlu olduğundan şikayet edilen kombilerin sesleri vapur ya da kuşa benzetilebilir. Kombiden çıkan sesler, kullanıcı kaynaklı değildir.


Kullanıcılar bu sorun karşısında herhangi bir çözüm üretemezler. Bu sorunu kişiler, firmamız gibi alanında uzman bir yetkili servis ile görüşmelidir. Cihazlarda oluşan sorunların daha da fazla hale gelmemesi için, gecikmeden ve müdahale edilmeden önce haber verilmesi gerekir. Daha ayrıntılı bilgi için Kombi Tamiri yazımızı okuyabilirsiniz.

kombi tamiri
kombi tamiri


Kombiden Ses Gelmesinin Nedenleri


Kombi kullanıcıları zaman zaman kombilerinin çıkardığı seslerden şikâyet edebilirler. Kombi ses gelmesi konusunun çok farklı nedenleri olabilir. Çoğunlukla kombiden ses duyulmasının nedenlerinden bazıları şunlardır;


• Fan motorunda bir sorun olabilir.
• Gaz grubuyla alakalı bir sorun olabilir.
• Pompasında arıza oluşmuş olabilir.
• Kombi kapağı yerine oturmamıştır.
• Üç yollu vana sorunu olabilir.
• Kombi bacasıyla alakalı bir sorun yaşanıyor olabilir.


Bu gibi nedenlerden dolayı kullanıcılar, kombiden ses gelmesi şikâyetinde bulunabilir. Fakat firmamızdan alacağınız hizmet doğrultusunda kombi sesi sorununuzu çözebilirsiniz.

Kombi Arıza
Kombi Arıza


Kombi Ses Sorununun Yaşanabileceği Parçalar Nelerdir?


Kombiler tek başına olmayıp, parçalardan oluşmuştur. Gerekli olan bakımları yapılmadığında ya da montajıyla alakalı bir sorun olduğunda kombi parçalarında sorunlar olabilir. Kombide yer alan ve ses sorunu yaratabilecek olan parçalar; vana, pompa, fan olabilir.


Ayrıca kombi kapağı da kombinin önemli parçaları arasında yer alır. Kombi ses gelmesi sorunu yaşadığınızda ve bakım hizmeti almak istediğinizde firmamızla görüşebilirsiniz. Eğer ki kombinizi uzun süre kullanmak istiyorsanız, o halde bakımlarının düzenli olarak yaptırmalısınız.
Böylece ses gelmesi ya da diğer sorunları engelleyebileceğiniz gibi, uzun vadede kullanımını da sağlayabilirsiniz. Sizde firmamızla iletişim kurarak bu sorunlarınızı en kısa sürede ve güvenilir bir şekilde çözebilirsiniz.

Kombi Ses Gelmesi
Kombi Ses Gelmesi

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara