Banyoya Sıcak Su Gelmiyor

Banyoya Sıcak Su Gelmiyor

Banyoya Sıcak Su Gelmiyor


Evlerde kullanılan kombilerin çoğunda, sıcak su vardır. Fakat bazı durumlarda banyoya sıcak su gelmeyebilir. Banyoya sıcak su gelmiyor sorunu ile karşılaşanlar, bunun altında farklı nedenler olabileceğini unutmamalıdır. Banyoda kullanılan sıcak su aynı zamanda mutfakta da kullanılır. Aynı su mutfağa geliyor fakat banyoya gelmiyorsa, kombiden dolayı olabilir. Bununla birlikte sıcak suyun gelmediği bölümle alakalı bir sorunda olabilir. Bu durum banyoda yer alan musluğun tesisatını değiştirerek çözülebilir. Fakat batarya değiştiğinde aynı surun devam ediyorsa, bu durumda mutlaka uzman olan kişilerden yardım almak gerekir. Firmamız işinin ehli kişilerle size hizmet sağlar. Böylece sıcak su gelmeme sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Kombi Tamiri yazımızı okuyabilirsiniz.

kombi tamiri
kombi tamiri


Banyoya Sıcak Su Neden Az Gelir?


Banyoya gelen sıcak su hiç gelmeyeceği gibi az gelebileceği durumlarda söz konusu olabilir. Bu durumun nedeni ise farklı olabilir. Banyoya sıcak suyun az gelmesinin nedenlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir;


• Gelen suyun basıncında düşüklük olabilir.
• Su borularında daralma olmuş olabilir.
• Binadaki su boruları tıkanmış olabilir.
• Su saatindeki vananın ayarı kısıkta kalmış olabilir.


Bu gibi nedenlerden dolayı, banyoya sıcak su gelmeyebilir. Bu sorunları yaşayanlar, müdahale etmediğinde sorun daha da büyüyebilir. Eğer ki gerekli müdahalelerden bir sonuç alınmazsa, bu sefer mutlaka teknik bir destek alınması gerekir. Firmamız bu konuda donanımlı kişilerle çalışır ve her an hizmetinize hazırdır. Banyoya sıcak su gelmiyor ya da buna benzer şikayetleri olanlar, firmamızdan hizmet alarak sorunlarının çözülmesini sağlayabilirler.

Kombi Arıza
Kombi Arıza


Banyo Sıcak Suyu Isındıktan Sonra Soğuyorsa Neden Olabilir?


Banyodaki su kombiden gelir. Kombiden sıcak su gelse dahi belli bir sürenin sonunda bu su soğuyabilir. Tıpkı sıcak suyun gelmemesi gibi, gelen suyun soğumasının da nedenleri vardır. Banyoya sıcak su gelmiyor sorununda yine kombi söz konusu olabilir. Gelen suyun soğumasına neden olan kombi gücünün zayıf olmasıdır. Çok soğuk olan aylarda bu şikâyetler daha da artar. Suyun istenilen sıcaklığa kadar ısınabilmesi için, periyodik bakım konusuna da dikkat etmek gerekir. Firmamız bu konuda da profesyonel hizmet sağlar. Böylece kombi kullanıcıları banyodaki suları soğumadan kullanmaya devam edebilirler.

Banyoya Sıcak Su Gelmiyor
Banyoya Sıcak Su Gelmiyor

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara