Petek Yıkama

Petek Yıkama

Petek Yıkama ; Detaylı, Ekonomik, Makine ve İlaçlı


Evlerde kullanılan kombiler her bakımdan önemli ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. İş yeri ve ev kullanımında kombiler mekânları daha yaşanılır hale getirmekle kalmıyor aynı zamanda enerjiden de büyük oranda tasarruf olanakları sunuyor. Bu kombi cihazlarının kullanılmasında petekler de büyük bir önem taşıyor. Isınan havanın mekânın her yere dağıtılmasında peteklerin büyük bir işlevi bulunuyor. Ancak petekler yüksek bir kullanım neticesinde kullanımında çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor.


Peteklerin tıkanması ya da bu cihazların tozdan dolayı işlevini yitirmesi en çok karşılaşılan durumlar arasında bulunuyor. Bu nedenle de petek temizleme işlemi son derece önemlidir. Hatta belirli periyotlarda petek yıkama hizmeti de alınması gerekiyor. Çünkü peteklerin iç kısımlarında sürekli olarak biriken tozlar bir süre sonra kalıplaşarak basit bir temizleme ile arındırılamıyor.


Petek yıkama konusunda uzmanlaşan firmamız bu hizmeti verirken son derece titiz çalışmalar gerçekleştirmektedir. Cihazlarınızın kusursuz çalışması ve kış aylarında daha da iyi bir ısınma sağlanabilmesi için bu cihazların düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Firmamızdan petek yıkama hizmetlerini yılın her döneminde alabilirsiniz. Temizlikle alakalı daha detaylı bilgiyi Petek Temizleme yazımızdan okuyabilirsiniz.

Göktürk Petek Temizleme
Göktürk Petek Temizleme


Petek Yıkama Ne Zaman Yapılmalı?


Petek yıkama hizmetleri birçok farklı zaman diliminde yapılabilmektedir. Ancak en çok önerilen zaman dilimleri yaz mevsimlerinin bitme ve sonbahar aylarının yaklaştığı zamanlardır. Bu sürede kış temizlikleri yapan ev hanımları önce peteklerin yıkanması işlemini ortadan kaldırarak diğer temizliklerini daha rahat şekilde yapabilmektedirler. Petekleri yıkama sırasında birçok önemli çalışma gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmalar sırasında da cihazların marka ve modelleri dikkate alınmaktadır. Çünkü gerekirse bizlerden petek bakımı yanında kombi bakımı hizmeti de alabilirsiniz.


Petekler yaz boyunca çok fazla toz biriktirirler. Tozlanma peteklerin iyi ısınmamasına neden olur. Bu nedenle de periyodik olarak yıkanmaları gerekirler. Bu tozlardan arındırılmalarında en çok üzerinde durulan konu da profesyonelliktir. Mutlaka müşterilerimizin bu süreçte mağdur olmayacakları şekilde bizlerden hizmet almalarını sağlıyoruz. Böylece peteklerin temizlenmesinde gereken tüm hassasiyeti gösteriyoruz.


Bu süreçte en çok dikkat ettiğimiz konuda peteklerin temizlenme aşamasında evinizin ya da iş yerinizin düzeninin bozulmamasıdır. Böylece cihazlarınızı yüksek performans ile kullanma imkanı bulurken bir yandan da herhangi bir şekilde çevresel bir sorun yaşamazsınız. Petek yıkama sırasında her türlü özeni ve titizliği gösteren personellerimiz sizler aradığınız hizmeti yüksek bir kalite çerçevesinde sunmaktadır.

Petek Temizleme
Petek Temizleme


Petek Yıkama Nasıl Yapılır?


Petek yıkama konusunda birçok farklı soru işareti bulunmaktadır. Bu konuda firmamız sizlere en iyi şekilde yardımcı olarak petek yıkama nasıl yapılır sorusunun da yanıtını vermektedir. Petek yıkama işlemleri yapılırken şu aşamalardan geçilmektedir:


• İşlem öncesinde mutlaka kombiyi kapatmak gerekiyor.
• Kombi içerisinde ki su balkon veya banyo vanaları kullanılarak tahliye ediliyor.
• Kombi giriş kısımlarında bulunan filtreler sökülerek çamaşır suyu olan bir kabın içerisinde bekletilmesi sağlanıyor.
• Petekler yerinden çıkarılıyor ve vanaları sökülerek banyoya taşınıyor.
• Petek içerisinde hortum ya da tazyikli su verilerek yıkama işlemleri gerçekleştiriliyor.
• Bu işlem kirli su berrak bir görünüm alana kadar devam ediyor.
• Tüm peteklerde bu işlemler yapılmaktadır. Sonrasında petekler yeniden yerine takılmaktadır.
• Petekler takıldıktan sonra filtreler de takılıyor ve petekler eski seviyesine kadar su basılıyor.


Petekler tahliye vanasının da mutlaka havasının alınması sağlanıyor. Eğer havası alınmaz ise kombilerin arıza çıkarma sorunu olabilmektedir. Peteklerin yıkanmasının birçok önemli faydası vardır. Her şeyden önce bütçe dostu bir işlemdir. Kombilerinizin yüksek performans ile çalışarak peteklerin daha iyi ısınması aynı zamanda enerji tasarrufu elde etmeniz açısından da önem taşımaktadır. Kombi bakımı konusunda firmamız sizlere her anlamda yardımcı oluyor.


Petek Yıkama Fiyatları


Kombi servisi olarak bu cihazlarla ilgili olan tüm hizmetleri sizlere profesyonel bir seviyede vermeye önem gösteriyoruz. Cihazlarınızın kusursuz bir şekilde çalışmasında mutlaka beklentileri karşılayacak nitelikte çalışmalar ortaya çıkarıyoruz. Petek yıkama işlemi de sizlere verdiğimiz hizmetlerden biridir. Standartları yüksek bir petek temizleme hizmeti ile hayatınızın daha kolay hale gelmesini sağlıyoruz.


Peteklerin temizlenmesinde profesyonel olmak en çok üzerinde durduğumuz konular arasında bulunuyor. Kalite standartları ile her bakımdan sizlere ulaşılabilir petek yıkama fiyatları sunuyoruz. Bu hizmetleri bizlerden almak isterseniz rahatlıkla hizmet alabilirsiniz. Bir evin ya da iş yerinin çok iyi bir şekilde ısınmasında petek yıkama ve temizleme işlemlerinin büyük bir önemi vardır.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara