Evde Petek Temizliği

Evde Petek Temizliği

Evde Petek Temizliği


Isınma açısında büyük avantaj sağlayan petekler, pek çok kişinin evinde vardır. Petekler sadece evlerde değil iş yerlerinde de karşınıza çıkabilir. Evde bulunan petekler temizlenmek için daha uygun durumdadırlar. Dolayısıyla evde petek temizliği nasıl yapılır konusu da bundan dolayı çok fazla araştırılır. Petek temizliği yapmak isteyenlerin bunun için bazı yolları takip etmesi gerekir. Petek temizliği işlemi aşamayla yapılması gereken bir uygulamadır. Aşamaların doğru bir şekilde takip edilmesi temizlik açısından çok önemlidir.


Petek temizliği manuel ya da petek temizleme makinasıyla yapılır. Petek temizleme makinası olmaması nedeniyle çoğunlukla manuel yöntem tercih edilir. Eğer ki kendi petek temizliğinizi yapıyorsanız, firmamızdan bu konu hakkında yardım alabilirsiniz. Uzun yıllardır hizmet veren firmamız artık bu konuda uzmanlaşmıştır.


Evde petek temizliği yapmak günümüzde oldukça zorlayıcı bir durumdur. Özellikle peteklerin yıkanması amatör kişilerin yapabileceği kadar kolay bir işlem değildir. Böyle durumlarda firmamız müşterilerine en iyi kalite standartlarında hizmetler vermektedir. Bizlerle iletişime geçen tüm müşterilerimize kombi petek bakımı ve temizleme hizmetini profesyonel olarak veriyoruz. Tüm sene boyunca peteklerin iç kısımlarında biriken toz ve kir peteklerin ısınmasını engellese de bizler en iyi şekilde hizmet sunuyoruz. Peteklerle alakalı daha detaylı bilgiyi Petek Temizleme yazımızdan okuyabilirsiniz.

Petek Temizleme
Petek Temizleme


Petek İçleri Nasıl Temizlenmelidir?


Evde petek temizliği nasıl yapılır araştırması yapanlar, petek içlerinin nasıl temizlendiğini de öğrenmelidir. Çünkü peteklerin ısınmasına asıl engel olan durum, petek içlerinde yer alan kireç ya da tortulardır. Bunlar temizlenmediği sürece üst seviyede bir ısınma hizmeti alabilmek mümkün değildir. Petek içlerinin temizliği şu şekilde yapılmalıdır;


• İlk olarak kombi kapatılır.
• Daha sonra giriş panolarında yer alan filtre sökülür ve temizlenir.
• Gerekirse vanalar sökülür ve banyo peteği banyoya alınabilir.
• Tazyikli su yardımıyla peteklerin içindeki pislikler akıtılır. Su berrak hale gelene kadar bu işlem tekrarlanır.
• Petekler yerine takılır ve eski seviyesine kadar peteklerin içerisine su basılır.
• Tahliye vanası kapatıldıktan sonra içerisine su basılır.
Bu şekilde bu işlem sonlandırılabilir. Petek içi ya da dışı temizliği işlemleriniz için kendiniz uğraşmak istemiyorsanız, firmamızın kaliteli petek temizliği hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu şekilde kışa daha hazır bir şekilde girersiniz.

evde petek temizliği
evde petek temizliği


Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?


Petek temizliği süresi, temizlik yapılacak olan petek sayısı ve peteklerin kirliliğine göre değişebilir. Evde petek temizliği nasıl yapılır konusunu inceleyenler bu konuda da bilgi sahibi olabilirler. Çok fazla petek olmayan bir evin petek temizliği süresi çoğunlukla 45 dakika ya da 1 saat şeklindedir. Biraz daha fazla petek söz konusu olduğunda ise, daha fazla zamana ihtiyaç duyulabilir. Sizde firmamızın kısa süreli petek temizleme hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Peteklerin temizlenme süresi petek sayısına göre değişmektedir. Ancak düşünüldüğünden çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Peteklerin temizlenmesi sırasında işyerinde ve evde ki düzeninin bozulmamasına dikkat ediyoruz. Firmamızın çalışanları son derece titiz olup bu süreçte hızlı bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. Evde petek temizliği yapmak profesyonel olmayan kişiler için son derece zor işlemlerdir.

Göktürk Petek Temizleme
Göktürk Petek Temizleme


Petek Temizliği Fiyatları


Petek temizliği işlemi için firmalar hizmet sağlar ve bunun için belli bir ücret talep ederler. Bu ücreti vermek istemeyenler, evde petek temizliği nasıl yapılır incelemesi yaparak konu hakkında bilgi sahibi olabilir. Petek temizliği fiyatları belirlenirken, firmamız kullanıcıları düşünerek hareket eder. Bunun sonucunda ise çok uçuk olmayan rakamlar ortaya çıkar. Sizde petek temizliği fiyatları incelemesi yaptıktan sonra firmamızın ayrıcalıklı hizmeti için ne kadar uygun fiyat verdiğini görebilirsiniz. Vereceğiniz bu ücret sayesinde, kışın zorlu şartlarını daha rahat bir şekilde geçirebilme şansı bulabilirsiniz.


Evde petek temizleme konusunda hizmet almak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Amatörce gerçekleştirilen bir temizleme işlemi peteklerin ciddi anlamda zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle de firma çalışanlarımız son derece titiz davranmaktadır. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren firmamız yüksek standartları ile kombilerinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatacak hizmetler sunuyor.


Petek temizleme fiyatları konusunda da firmamız son derece makul teklifler sunmaktadır. Peteklerin yıkanması ve boruların temizlenmesi son derece önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor. Her türden petek temizleme işleminde yüksek standartlarda çalışmalar yapıyoruz. Peteklerin daha iyi ısınması konusunda üstün bir performans gösteriyoruz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara