İlaçlı Petek Temizliği

İlaçlı Petek Temizliği

İlaçlı Petek Temizliği


Doğalgazlı ve kaloriferli evlerde tesisatınızdan en iyi randımanı alıp evinizi ve işyerinizi ısıtabilmeniz için 2 yılda bir kombi ve petek temizliği yaptırmanız gerekir. Peteklerinizin içinde zamanla çamurlaşma, kireç oluşur. Düzenli bir şekilde temizlik ve bakım yapılmazsa peteklerin içinde oluşan kireç, çamur ve hava suyun dolaşımını engeller ve petekleriniz ısınmaz.


Firmamıza yaptıracağınız uygun fiyatlı bakım ve temizlik sayesinde yüksek faturalar ve kombi arıza ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Firmamızın işinde uzman çalışanları peteklerinizi sökmeden evinizdeki yer döşemelerine zarar vermeden kolaylıkla ilaçlı petek temizliği yaparak kışı rahat geçirmenize yardımcı olur.


Peteklerin içinde oluşan hava tek tek boşaltılmazsa sıcak su her tarafa ulaşmaz ve ısınma olmaz. Ustalarımız ilaçlı petek temizliği yaptıktan sonra her peteğinizin havasını alarak bir süre peteklerinizin ısınmasını kontrol ederek sorunsuz bir şekilde teslim eder. Petek temizliği ile ilgili daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Petek Temizleme yazımızı okuyabilirsiniz.

İlaçlı Petek Temizliği
İlaçlı Petek Temizliği


İlaçlı Petek Temizliğinin Aşamaları Nasıldır?


Petekleriniz ısınmamaya başladığında öncelikle havasını almaya çalışın. Havasını boşalttığınız peteklerden kirli su aktığını görürseniz firmamızla iletişime geçin uygun fiyata ilaçlı petek temizliğinizi yapalım. Ustalarımızın ilaçlı petek temizliği için geldiğinde;


• İlaçlı petek temizliği için en uygun olan peteğe makinayı bağlarlar.
• Petek temizliği için özel üretilmiş kimyasal sıvıyı bütün peteklerinize tek noktadan göndererek kireç ve çamurları temizler.
• Peteklerin içindeki bütün kireç ve çamuru basınçlı makinayla temizledikten sonra kimyasal ilacın kalıntıları da temizlerler.
• Peteklerde oluşan havayı da temizlik işleminden sonra tek tek alırlar.
• Kombinizin temizliği ve bakımını yaparak temizlenen filtreyi yerine takarlar.
• Kombiyi çalıştırarak peteklerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol ederler ve sorunsuz çalıştığına emin olana kadar beklerler.


Petek temizliğini kendiniz yapmak isterseniz tek tek petekleri sökerek banyoya götürüp içindeki kirli suyu boşaltmanız sonra getirip doğru bir şekilde yerine takmanız gerekir. Bu işlemi yaparken evinize su dökülerek zemin döşemelerine ve halılarınıza zarar verebilirsiniz. Kombi filtresinin temizliğini yaparken kombinizin bozulmasına sebep olabilirsiniz. Temizlik aşamalarından birini yanlış yaptığınız taktirde kombiniz bozulur ve daha büyük masraf çıkar. Bu tarz can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak için firmamızı arayın en kısa sürede ve profesyonel ekibimizle size hizmet verelim.

kombi petek temizleme
kombi petek temizleme


Petek Temizleme İlacının Zararı Var mı?


Peteklerinize ilaçlı temizlik yaptıracaksanız işinde deneyimli ve ehil kişilerle çalışmalısınız. Kalitesi bilinen ve firmalar tarafından sürekli tercih edilen petek temizleme kimyasalının kombinize ve peteklerinize hiçbir zararı olmaz.


İlaçlı petek temizliği uygulamasının doğru yapılması ve peteklere gönderilen kimyasalın tamamen temizlenmesi çok önemlidir. Kalorifer tesisatınızın ne kadar eski olduğu da önemlidir. Firmamız test edilip petekler ve tesisat için zararlı olmadığı onaylanan ilaçlarla en güvenilir şekilde petek temizliğinizi ve kombi bakımınızı yapmaktadır.


Siz de kalorifer ve doğalgaz tesisatınızın bakımı ve temizliği için uygun fiyata güvenilir bir firma arıyorsanız arayın hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi verelim. Memnuniyetinizi garanti ediyoruz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara