Baymak Kombi Arıza

Baymak Kombi Arıza

Baymak Kombi Arıza


Havaların soğuması ile birlikte kombilerin kullanımı da artar. Kombilerde kış dönemi öncesinde zor durumda kalmamak için önceden gerekli bakım hizmetini almak gerekir. Soğukların gelmeye başladığı günlerde bakımlı kombiler ile kombileri daha kesintisiz kullanmak mümkün olur. Kombilerinizi daha güvenli şekilde kullanmak ve kış mevsiminde rahat etmek için kombilerinizde gerekli bakım hizmetini erken dönemde almalısınız. Baymak kombi arıza hizmeti sunan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Kombilerde bakım yaptırmadığınız durumlarda kombilerinizde her türlü arıza problemi ile karşılaşabilirsiniz. Birçok arıza kombilerin bakımının yaptırılmaması veya kontrollerinin aksatılması nedeni ile meydana gelir. Dış faktörler kombinin arızalanmasında daha fazla rol sahibidir. Kombilerde meydana gelen parça aşınmalarına erken dönemde çözüm bulunmadığında kombilerde arıza görülür ve kombilerin çalışması durur. Baymak Kombi Arıza hakkında daha ayrıntılı bilgi için Kombi Servisi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Baymak Kombi Arıza
Baymak Kombi Arıza


Kombilerde arıza meydana gelmesinin bir diğer nedeni de kullanım hatalarıdır. Kullanım esnasında yanlış yaptığınız taktirde de kombilerinizde arıza problemi ile karşılaşabilirsiniz. Baymak kombi arıza hizmeti veren firmamız ile iletişime geçerek en iyi hizmetleri en kısa sürelerde alabilirsiniz. Baymak markasının tüm arıza kodları konusunda deneyimli bir ekip ile Baymak kombi tamir hizmeti veriyoruz. Bu süreçte yedek parça değişimlerinde gereken özeni gösteriyoruz.


Baymak Kombilerde En Sık Görülen Hatalar


Baymak kombilerde meydana gelen arızalar birçok farklı nedenden dolayı olabilir. Bunlar arasında ilk sırada kurulum hataları gelir. Kombinin kurulumu esnasında yapılacak bir yanlış hata, ilerleyen dönemlerde birçok arızaya neden olabilir. Kurulum esnasında yapılacak yanlışlar ile sebep olunacak arızalar şu şekildedir;


• Tesisat kaçakları


• Yanlış plastik boru kaynakları


• Hatalı montaj ile boru çaplarında meydana gelen daralmalar


• Radyatör vanalarında kaliteli malzemelerin tercih edilmemesi


Bu tür yanlışlar genelde kurulum esnasında anlaşılmaz. Kombiler kullanılmaya başladıktan sonra çeşitli şekilde arızalar kendini göstermeye başlar. Eğer kombi bağlantılarında yanlışlık olduğu anlaşılırsa, kombiyi sökerek gerekli arızanın giderilmesi mümkün olur.


Kombilerde Ciddi Sayılabilecek Sorunlar


Arızanın nerede olduğu anlaşılamadığı durumlarda kombiyi tamir etmek zorlaşır. Kombilerde meydana gelen diğer arızalar şu şekildedir;


• Tesisat su basıncının normal seviyeden düşük olması


• Kullanıcılardan dolayı meydana gelen hatalar


• Gaz vanası kapalı halde iken kombiyi çalıştırmaya çalışmak


• Kombinin yaz ve kış ayarının kullanıma uygun koşullarda kullanılmaması


• Elektrik kesilmesi ile voltajda meydana gelen dalgalanmalar


• Kombi gider borularının donması


• Hermatik kombilerde baca sisteminde meydana gelecek tozlanmalar


• Tesisat suyunda meydana gelen kirlenme


Baymak kombi arıza hizmetleri ile her konuda en iyi hizmetleri müşterilerimize veriyoruz. Bize ulaşarak her konuda tatmin edici hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara