Altındağ Petek Temizleme

Altındağ Petek Temizleme

Altındağ Petek Temizleme

Özellikle kış aylarında ısıtma için kullanımı artan kombiler zamanla çalışma süresiyle bağlantılı olarak ilk günkü performanslarını gösteremez. Altındağ Petek Temizleme Servisi olarak açıklamak gerekirse, Isıtma problemi çeşitli sebeplerden dolayı olabilmektedir. Bu sorunlardan başında peteklerde oluşan kirlilikten kaynaklanmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırılmaz ise ciddi anlamda enerji sarfiyatı ve kombide yüksek masraf açacak Kombi tamiri işleri çıkabilmektedir.  Altındağ Kombi Petek Temizleme işlemiyle ortaya çıkan tüm bu sorunların önüne geçerek kombinizin ilk gün ki performansı kavuşması sağlıyoruz.

Kombi ve merkezi sistem petek kullanan kullanıcıların kullanıcılarının zaman içerisinde peteklerdeki kirlilikten kaynaklı olarak oluşabilecek sorunları sizler için sıraladık.

  • Sadece kombiye yakın petekler ısınıyor diğerleri hiç ısınmıyor
  • Peteğin sadece üstü ısınıyor altı ısınmıyor
  • Son petekler hiç ısınmıyor
  • Petekler az ısınıyor
  • Derece yükseltilmesine rağmen peteklerin yeterince ısınmaması
  • Önce ki yıl yakılan dereceden çok daha az ısıtması

Altındağ Petek Temizliği Profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir. Yapılan yanlış bir işlem hem peteklerinizde hem de Kombinizde ciddi Kombi Arızalara neden olabilmektedir. Altındağ Kalorifer Petek Temizleme Servisi olarak Altındağ’nin her yerine Altındağ Petek Temizleme ve Altındağ Merkezi Sistem Petek Temizleme hizmeti vermekteyiz. Haftanın 7/24 saat servisimize 0 850 221 84 46 – 0532 499 24 84 numaralardan randevu ve bilgi almak için arayabilirsiniz. Alanın da uzman ekiplerimizde siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Ankara Petek Temizleme servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaptığımız Altındağ Kombi Petek Temizliği İşlemi Servisimiz tarafından 1 yıl garantili olarak yapmaktayız.

altındağ petek temizleme
altındağ petek temizleme

Altındağ Kombi Petek Temizleme

Petekleri Sökmeden Temizleme; Ev ve iş yerlerimizde kullandığımız doğalgaz sistemleri ve kombi ve petekler belli periyodlar da bakıma ihtiyaç duyan sistemlerdir. Günümüzde kullanım kolaylığı ve ekonomik olması açısından en çok tercih edilen ısınma şeklidir. Diğer tercih sebeplerinden bir de temiz ve sağlıklı olmasındır. Altındağ Petek Temizliği işlemi yaptıracak çoğu kişi petek bakımı yapılırken tüm peteklerin sökülüp temizleneceği düşünür ve bu durumda sökülen peteklerinde evi kirletmesinden korkarlar ve bu işlemden vazgeçerler. Bu yanlış bir düşüncedir.

Zamanında yapılacak olan Altındağ Petek Temizleme ve Altındağ Merkezi Sistem Petek Temizliği işlemi ise Kombinizin zorlanmadan çalışmasına, ısı veriminin artmasına, ciddi masraf gerektirecek tamirlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. %30-40 varan enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur.

Çoğu kombi kullanıcısı bütün peteklerin tek tek sökülüp temizliğinin yapılacağını düşünse de bu işlem hem zahmetli hem de ekonomik değildir. Petekleri Sökmenden temizleme işlemi tüm peteklerin sökülmeden tek petekten makine bağlanarak yapılabilmektedir.

Tüm peteklerin sökülmesi başta zaman kaybı ile birlikte tesisat, evin kirlenmesi, duvar, yer ve peteklere zarar verilmektedir. Tesisat konusunda boru, rekor, vana başta olmak üzere birçok parçasına zarar verilebilir.  Peteklerin duvara montaj kısımlarında askı aparatları ve duvar zarar görebilmektedir.  Petekler sökülürken veya takılırken düşürülüp ezilme ve delinme gerçekleşebilmektedir. Ayrıca peteklerin düşmesinde yerde fayans başta olmak üzere zemine zarar verilebilmektedir.  Son olarak dikkat edilmediği takdir de peteklerin içinde siyah ve kirli sıvı evi kirletebilmektedir.

Petekleri Sökmeden Temizleme İşlemi ıslak zemin olan genel olarak banyoda bulunan peteğe makine bağlanarak aç – kapa yöntemiyle ilaçla birlikte tek tek yapılmaktadır.

Altındağ Petek Temizliği servisi olarak yukarıda saydığımız nedenlerde ötürü tüm peteklerin tek tek sökülüp temizliğinin yapılması önermesek de bu işlemi evde petek temizleme işlemini kendisi yapacak kişiler için

Öncelikle kombi kapatılıp tüm peteklerin suyu tahliye vanasından boşaltılmalıdır ve boşaldığına emin olunmalıdır.

Petekler rekor bağlantılarından sökülüp en uygun olan yere götürüp açık olan rekordan basınçlı su vererek peteklerin içleri yıkanması

İçleri temizlenen petekler tekrar yerine montaj edildikten sonra kombinin suyu tekrar doldurularak peteklerin havası alınması gerekir.


Altındağ Kalorifer Petek Temizleme

Makine ile Petek Temizleme

Altındağ Kalorifer Petek Temizleme Servisi olarak zamanında ve düzenli olarak yapılacak makine ile petek temizleme işi hem kombi ve peteğinizin sorunsuz uzun süre sıkıntısız çalışmasına neden olacaktır.

Makine ile Petek Bakımı işlemi profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir. Ehil olmayan kişiler tarafından yapılacak bir Makine ile Petek Temizliği işlemi uzun ve kısa vadede hem petek hem de kombide ciddi tamir gerektiren işlere neden olmaktadır.

Altındağ Merkezi Sistem Petek Temizliği Servisi olarak açıklamak gerekirse Altındağ Petek temizleme işlemin mutlaka petek temizleme makine ile yapılmasını önermekteyiz. Makine olmadan yapılacak bir bakımın ne gibi sonuçlarının olacağı konusunda detaylı bilgiyi Petekleri Sökmenden Temizleme ilgi yazımızı okuya bilirsiniz.

Altındağ Petek Temizleme Makine ile Petek Temizliği işlemi iki tür makinede yapılmaktadır. Bunlardan ilki hava ve su ile çalışan makine ikincisi de deposu bulunan petek temizleme cihazlarıdır. Bunlardan ilk olan makine basınç ile petekleri temizlerken ikinci ise deposuna ilaç konular yapılan petek temizliğidir.

Altındağ Petek Temizleme Servis olarak basınçlı makine ile temizlik yapmaktayız. Bu temizliği artı olarak koruyucu ilaç kullanmaktayız. Bunun nedenleri sıralamak gerekirse koruyucu ilaçlar petek ve tesisatta oluşabilecek kireç, tortu ve çamurlaşmayı önleyerek sizlerin her sene petek temizleme yaptırmanızın önüne geçmektedir. Ayrıca kombide peteklerin suyunun temas ettiği üç yolu, plaka ve ana eşanjör, uç yollu motor ve daldırma sensörlerin de korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı yaptığımız işlere garanti vermekteyiz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Şimdi Ara